Aktivnosti u razdoblju 2022./2023.
Dostupnost turizma - budi INkluzivan
Razvoj mobilne podrške obiteljima korisnika pasa pomagača u Hrvatskoj
Tijekom lipnja 2022. započela je provedba treće godine programa “Razvoj mobilne podrške obiteljima korisnika pasa pomagača u Hrvatskoj” u iznosu od 150.000,00 kn kojeg financira Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Program omogućava osigurava kontinuiranu podršku obiteljima korisnika pasa pomagača kroz posjete i suradnju sa stručnom savjetnicom za korisnike pasa pomagača kako bi korisnici, njihove obitelji i pas pomagač dosegnuli puni potencijal, te nadograđivali kvalitetan odnos. Program završava u lipnju 2023.
Aktivnosti u razdoblju 2021./2022.
Razvoj mobilne podrške obiteljima korisnika pasa pomagača u Hrvatskoj
Korisnici institucionalne podrške - Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva
Početkom 2022. Udruga je postala korisnica Institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva u iznosu od 240.600,00 kn. Podrška je na godinu dana, uz mogućnost produženja podrške.
Osigurajmo podršku socijalnoj uključenosti slijepih
Program “Osigurajmo podršku socijalnoj uključenosti slijepih” dvogodišnji je program financiran od strane Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike, te je s provedbom započeo početkom 2022. Program uključuje uslugu videćeg pratitelja za 12 korisnika, a za ovu uslugu Ministarstvo je dodijelilo 100.000,00 kuna.
Lajk za senzibilizaciju - dislajk za diskriminaciju
Projekt “Lajk za senzibilizaciju – dislajk za diskriminaciju” financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja u okviru izvaninstitucionalnog obrazovanja s iznosom od 77.186,43 kn. Provedba projekta “Lajk za senzibilizaciju – dislajk za diskriminaciju” započela je u studenom 2021., a uključuje radionice i predavanja za učenike osnovnih i srednjih škola u Osijeku, Ivanić Gradu i Zagrebu. Tema radionica i predavanja je na interaktivan način govoriti o sljepoći kao invaliditetu, svakodnevnom životu osoba s invaliditetom, te ulozi pasa pomagača u životima OSI. Cilj projekta je senzibilizacija djece prema OSI i djeci s teškoćama u razvoju.
Terapijski pas - s radošću do uspjeha
Aktivnosti u razdoblju od 2010. do 2020.
Projekt “Širenje usluge uključivanja terapijskih pasa za djecu s teškoćama u razvoju” financiran iz Europskog socijalnog fonda Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. u okviru poziva Širenje mreže socijalnih usluga u zajednici – FAZA 1 Cilj projekta je povećati društvenu uključenost djece s teškoćama u razvoju širenjem i unapređenjem usluge uključivanja terapijskih pasa na područje gradova Vukovara, Pule, Rijeke, Lobora, Osijeka, Zagreba i Dugog Sela…
Ovaj je Projekt specifičan po tome što ima jednog izravnog korisnika i njegovu obitelj neupitno posvećenu da učine maksimum, kako bi se zdravlje njihovog sina poboljšalo. Radi se o I.K., 14-godišnjem dječaku s teškom srčanom manom kao i drugim pratećim oboljenjima, a cilj je poboljšati motoričke, socijalne i komunikacijske vještine, imunitet i emocionalno stanje, što će doprinijeti samopouzdanju i boljoj prihvaćenosti I.K.u školi. Uz školovanje i dodjelu psa pomagača I.K., stručni tim…
Osnovna ideja projekta je inicijativa pokretanja društvenog poduzetništva čime bi stvorili uvjete za bolju zapošljivost osoba s invaliditetom. Projekt je započeo u listopadu 2019., pripremnim aktivnostima, a u ovoj fazi završen je ciklus edukativnih radionica masaže pasa; 30 sati teorijskog i praktičnog rada, na kojima je sudjelovalo 8 polaznika kojima su nakon položenog ispita podijeljena uvjerenja o završenoj edukaciji. U tijeku su pripreme za cjelodnevnu edukativnu radionicu o…
Završna vanjska evaluacija – Razvoj mobilne podrške obiteljima korisnika pasa pomagača u Hrvatskoj U provedbi smo treće godine Trogodišnjeg programa „Razvoj mobilne podrške obiteljima korisnika pasa pomagača u Hrvatskoj“ financiranog od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku čiji je glavni cilj prevencija institucionalizacije i podizanje kvalitete življenja korisnika pasa pomagača – djece i mladih s teškoćama u razvoju kroz uslugu…
„Osigurajmo podršku socijalnoj uključenosti slijepih“ projekt je financiran od strane Europskog socijalnog fonda čijom se provedbom osigurava socijalna uključenost 12 slijepih osoba te se unaprjeđuje kvaliteta njihovih života u razdoblju od 24 mjeseca na području grada Zagreba. S provedbom se započelo u lipnju 2019. Ukupna vrijednost projekta je 498.212,00 kuna. Uslugom videćeg pratitelja nastoji se umanjiti svakodnevne probleme slijepih osoba koje nisu samostalne u kretanju…
Hrvatska udruga za školovanje pasa vodiča i mobilitet je korisnica institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i razvoj udruge.
Uspješno je završen još jedan ciklus Trogodišnjeg programa „Razvoj mobilne podrške obiteljima korisnika terapijskih pasa u Hrvatskoj“ tijekom kojeg smo pružali uslugu mobilne savjetodavne podrške u 32 obitelji kroz 183 susreta. Radi se o inovativnoj usluzi među brojnima koje imaju za cilj prevenciju institucionalizacije, poticanje spontanog korištenja onih resursa djeteta koji su nerazvijeni ili zaostaju u razvoju te motivaciju za često teške i djetetu dosadne vježbe. Proteklih…
U 2014. godini Grad Zagreb sufinancira 4 projekta Hrvatske udruge za školovanje pasa vodiča i mobilitet. „Osnaživanje roditelja za lakše suočavanje sa svakodnevicom“ Dugoročni cilj projekta je podizanje kvalitete života te razvoj sposobnosti i vještina prepoznavanja, suočavanja i uspješnijeg rješavanja životnih izazova i problema roditelja djece s teškoćama u razvoju – korisnika terapijskih pasa. Specifični ciljevi: Povećanje kvalitete života…
Projekt osigurava razvoj usluga mobilne podrške slijepim osobama u lokalnoj zajednici, kako bi na taj način bili stvoren uvjeti za njihovu bolju socijalnu uključenost u društvo i na tržište rada. Saznajte više na web stranici projekta EU Mobilnost.
Glavni cilj programa je podizanje kvalitete življenja djece s teškoćama u razvoju i njihovih obitelji kroz rad mobilnih timova u kućnom okruženju usmjeren na podršku i poticanje razvojnih aspekata. U proteklom trogodišnjem razdoblju ostvareni su sljedeći rezultati: Pružanje savjetodavne podrške obiteljima korisnika terapijskih pasa- 45 obitelji kroz 172 posjete. Unaprjeđenje razvojnih procesa korisnika terapijskih pasa očitovalo se: smanjenjem teškoća i razvojem potencijala…
Opći cilj projekta je unapređenje pružanja usluga za poslodavce slijepih i visokoslabovidnih osoba. Specifični ciljevi su poticanje na stvaranje uvjeta za zapošljavanje slijepih i visokoslabovidnih osoba.
Razina svijesti o osnovnim ljudskim pravima, stvarnim mogućnostima i položaju osoba s invaliditetom, civilizacijska je tekovina svakog društva. Ovaj će projekt imati utjecaja na formiranje spoznaja i stavova kod mladih kao najdragocjenijeg dijela društva.